Nem volt fűtés, aztán elment a víz: épületből épületbe költöztetik egy székesfehérvári iskola diákjait
Az iskolában tanuló diákokat az iskola főépületébe helyezték át, azonban ez sem jelentett megoldást.
Az iskolában tanuló diákokat az iskola főépületébe helyezték át, azonban ez sem jelentett megoldást.
A kormány energia veszélyhelyzete miatt az iskolákban is komoly spórolás van, az egyre nagyobb téli hidegek azonban nem könnyítik meg az iskolák helyzetét.
A rendelet csak azt szabályozza, minimum hány foknak kell lenni az iskolákban - magyarázta a kormány -, de ennél lehet melegebb.
A héten is tovább folytatódott a tanárok tiltakozása, több iskolában is polgári engedetlenségbe kezdtek a tanárok - sokokan közülük már meg is kapta a kirúgással fenyegető levelet a tankerülettől. Kiderültek a 2024-es egyetemi felvételi szabályai, összeszedtük a részleteket és az iskolai fűtést érintő bejelentést tett Gulyás Gergely. Elhoztuk a hét legfontosabb oktatási híreit.
Az egyes médiumokban kedden megjelent állításokkal szemben semmiféle döntés, "parancs", "utasítás" vagy új jogszabály nem született az iskolák fűtésével kapcsolatban - közölte a Belügyminisztérium.
Az iskolák fűtéséről is szó volt a kormány és a két nagy pedagógus-szakszervezet szerdai tárgyalásán.
A tankerületeknek jelenleg fel kell mérniük át lehet-e egyáltalán állni fatüzelésre az iskolákban, az igazgatók viszont sok helyen nem tudják, pontosan mit várnak tőlük.
Az iskolákban éppen zajlik a felmérés, hol van lehetőség a gázról a fatüzelésre történő átállásra, kályhák beszerzésére. A kérdés gyakorlati részéről azonban még szó sem esett: mennyi idő alatt lehet átállni, mennyibe kerülne maga a kazán és a tűzifa, illetve, vajon hol tud egy iskola több tonna fát tárolni?
Spórolniuk kell télen a gázzal, a Belügyminisztérium fával fűthető kályhák beszerzését javasolja.
Az ADOM Diákmozgalom már hetek óta foglalkozik a kérdéssel, nagyon sok kommentet és történetet kaptak a diákoktól, sok iskolában ugyanis még most sincs fűtés.
Hétfő óta sálban és kabátban ültek a diákok az Eötvös József Gimnázium termeiben, miután nem volt rendes fűtés az intézményben – tudta meg a 24.hu.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.